Evlerde Doğal Taş Kullanım Önerileri

Son zamanlarda dekorasyon dergilerinde innovatif mimari trendleri takip ettiyseniz, dekorasyon tendlerinin natürel akımlara yöneldiğini fark edebilirsiniz. Bu anlamda da doğal taş kullanımı gerek açık alanlarda bahçe – teras dekorasyonlarında gerekse de kapalı alanlarda yoğunlukla kullanılmaya başlandı. da vazgeçilmezlerimizden birine dönüşmüş durumda. Natürel bir çekiciliğe sahip olan doğal taşlar son zamanlarda sizin içinde son derece çekici görünüyorsa, Evlerde Doğal Taş Kullanım Önerileri mizi okuyabilirsiniz.

Granit, mermer, kaynak taşları gibi natürel taş profilleri, günümüzde popülerleşen nehir taşı görünümlerini oluşturuyor.

Doğal taşlar evlerde en çok; salon duvarlarını, yemek odalarının duvarlarını, oturma odası, yatak odalarını, şömine duvarlarını, tv ünitelerinin ardlarını, banyo ve mutfaklarınızı süsleyebilirsiniz. Yine natürel doğal taşları, lavabo süslemelerinde ve yer karolarında da kullanabilirsiniz. Yemek masanızın durduğu bölümün temel duvarında ve şöminelerin çevresinde efektif doğal taşlara yer vermek şu sıralar çok popüler trendlerden…

Patlatma Doğal Taş Modelleri

Doğal taşlar genellikle doğal tasarımlarıyla karşımıza çıkarken bazen de işlenmiş ve parçalanmış formlarda da karşımıza çıkıyor. Bu kırılarak hazırlanan taş tekniğine ise patlatma taş deniyor. Özel makinelerde sıkıştırılarak ufalanan patlatma taşlar mermer, traverten, limra türevlerinden oluşuyor. Böylelikle de duvarlarda ya da yerlerde mini dikdörtgen formlu akıcı bir taş tasarımı oluşuyor. Alçıpan kaplamalarıyla evlerin duvarlarında açılan niş bölmelerinde gizli led aydınlatmalarıyla harmanlanan doğal taş görünümleri örneğin mekanlara eski bir han havası dahi katabiliyor. Hatta dilerseniz evlerinizde kullanacağınız doğal taş modellerini mozaik taş süslemeleri şeklinde farklı ifadelerde de kullanabilirsiniz.

Doğal Taş Tarz Hangi Stili Hangi Ev Dekorasyonuna Uygundur?

Barok, rüstik tasarımlı evler, nostaljik görünüm katılmak istenen evler, modern evler, sofistike ve iskandinav stilindeki evlerde duvar taş tasarımları çok uygundur. Evlere yaşanmışlık ruhunu, eski mistik dönem ruhunu bu şekilde katabilirsiniz. Doğal taş kullandığınız mekanların aurasını güçlendirmek için eski görünümlü mobilyalardan ve objelerden yararlanarak da bu aurayı destekleyebilirsiniz Örneğin bakır tepsiler, eski gaz lambaları, bronz heykeller bu tarzla uyumlu fikirlerdendir. Böylelikle Evlerde Doğal Taş Kullanım Önerileri ni daha vurgulu bir şekilde yansıtabilirsiniz evlerinizde.

Bir cevap yazın