Duvar Lekeleri İçin Kolay Çıkarma Önerileri

Özellikle evinizde afacan bir çocuk varsa, duvar lekeleri kaçınılmazdır. Su bazlı silikon boyalar kullansak bile bazı inatçı lekelere çözüm olmayabiliyor. Tabi ki lekeye sebep olan nesnenin özelliğine göre, leke çıkarma işlemi de değişiklik gösterecektir. Bunun için sizlere farklı yöntemleri sıralayacağız.

Duvar Lekesi Nasıl Çıkar?
Duvar Lekesi Nasıl Çıkar?

Ilık Suyla Duvar Lekesi Çıkarma

Özellikle su bazlı silikon boyalarda, ılık suyu bir bez yardımıyla duvarınızdaki lekeye uygulayabilirsiniz. Hatta bir miktar eski tip arap sabununu suya ilave edebilirsiniz. Bu yöntem genel lekelerde oldukça etkilidir. Diğer inatçı duvar lekeleri için farklı yöntemlerde mevcuttur.

Ilık Suyla Duvar Lekesi Çıkarma
Ilık Suyla Duvar Lekesi Çıkarma

Duvardan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Afacan çocukların en yaratıcı olduğu dönemlerde, evinizin her bölümünde karşılaşacağınız lekedir. Tükenmez kalem lekesini çıkartmak için en iyi yöntem, pamuk üzerine bir miktar alkol damlatarak duvarınızı silmektir. Alkol duvardaki mürekkebi çözerek temizlenmesini sağlar. Saç spreyleri gibi alkol içeren diğer maddelerde kullanılabilir.

Duvardan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Mutfağımızın korkulu rüyasıdır yağ lekeleri. Ama fazla korkmamıza gerek yok. Çünkü biraz tuz ve toz deterjanı bir bez yardımıyla lekeli bölgeye uygulayarak, kolayca yağ lekesinden kurtulabilirsiniz.

Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkarılır? Küf Nasıl Temizlenir?

Küfler zararlı bir mantar türüdür. Aşırı nemli ortamlarda hızla yayılırlar. Öncelikle küf oluşumunu engellemek için önlem alınmalıdır. Evinizi sürekli havalandırmalı ve aşırı nemden arındırmalısınız. Küf lekelerini temizlemek için, 1 litre suya 1 yemek kaşığı elma veya üzüm sirkesini karıştırıp lekeye yavaşça uygulayın. Bu işlemi yaparken maske kullanmanızı öneririz. Küf insan sağlığı için çok zararlıdır.

Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın