Dresuar Modelleri ve Kullanım Fikirleri

Ev dekorasyonunda büyük öneme sahip ve antrelerin vazgeçilmezi dresuarlardan bahsedeceğiz bu konumuzda. Aslında sadece antrede değil, evin birçok bölümünde kullanılmaya müsaittir. Örneğin; yatak odası ve salonlarda da kullanılabilir. Çekmece içeren modelleri şu sıralar salon dekorasyonu için sıklıkla tercih ediliyor. Veya yatak odalarında aynalı modelleri oldukça şık ve profesyonel duruyor. Makyaj malzemesi, parfüm şişeleri ve hatta anılarınızı ölümsüzleştiren fotoğraflarınızı dresuar üzerine koyabilirsiniz. Tasarımcılar oldukça yaratıcı fikirler üreterek, çeşitli dresuar modelleri geliştirmeye devam ediyorlar.

Dresuarlar

  • İki ayaklı dresuar modelleri
  • Dört ayaklı dresuar modelleri
  • Ferforje dresuar modelleri
  • Ahşap dresuarlar

İki Ayaklı Modeller

İki Ayaklı Dresuar Modeli

Şık bir modele sahip olmak isterseniz genelde iki ayaklı dresuarlarla karşılaşırsınız. Bu modeller genelde duvara monte edilirler. Bazı modeller ise tasarımları sayesinde monte edilmeden kullanılabilir.

Dört Ayaklı Modeller

Dört Ayaklı Dresuar
Dört Ayaklı Dresuar

En sık kullanılan dresuar modeli dört ayaklı olanlarıdır. Sağlam yapılı oldukları için monte edilmeye gereksinim duyulmaz. Üstelik ada (ortada) kullanıma müsait modellerdir.

Ferforje Modeller

Ferforje Dresuar
Ferforje Dresuar

Ferforje, demirin veya çeliğin dövülerek veya modern makinalar ile çeşitli sanatsal figürlere sokulma işlemine denir. Ferforjeyi dresuar çeşitlerinde de sıkça görmek mümkün. Kalitesi ve duruşuyla evinize ayrı bir hava katarlar. Tabi ki ferforje dresuarlar, demirin kalitesi ve tasarımına göre yüksek fiyatlıda olabiliyor.

Ahşap Modeller

Ahşap Dresuar
Ahşap Dresuar

Ahşap dresuarlar kullanım ömrü, şık görünüşü ve diğer mobilyalarınız ile olan uyumu göz önüne alındığında, sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın